- 17 Лютого, 2021
- 704
- 0
Запотівання фар зсередини є досить поширеним феноменом. З цією проблемою обов’язково стикався кожен власник автомобіля. Накопичення вологи всередині машинної оптики може привести до не зовсім приємних наслідків, тому потрібно з цим боротися.
Але яким чином волога потрапляє в таку на перший погляд закриту систему, як автомобільна фара? У більшості випадків проблемним місцем є вентиляційні канали, які підведені до оптичних елементів. Зазвичай вирішити дану проблему можна шляхом висушування фо
нарей. Але якщо оптика потіє дуже часто і традиційні методи боротьби з цим не дають результату, краще звернутися до фахівців. Сьогодні ми поговоримо про те, що робити, якщо автомобільна фара запотіла зсередини.
Найбільш часті причини запотівання автомобільної оптики:
Наслідки, до яких може привести ігнорування цієї проблеми:
Накопичення вологи може стати причиною виникнення “ефекту лінзи”. Простими словами, ефективність освітлення помітно знизитися, що буде особливо помітно в нічний час доби.
Крапельки води, осідають на контактах, істотно прискорюють процес їх окислення. Згодом це може призвести до виходу з ладу електропроводки.
Попадання води на нагріте ліхтар може стати причиною несправності відбивача.
Нерозлучним супутником води є корозія, особливо, якщо мова йде про такий сприятливому місці, як оптика машини.
Постійна присутність вологи всередині фари істотно знижує термін експлуатації лампочок.
Вирішити проблему можна самостійно, але якщо ви не впевнені у своїй компетентності, краще звернутися в автосервіс. Особливо це актуально в дуже запущених випадках, коли неможливо обійтися без спеціального обладнання.
Насамперед автомобільну оптику необхідно ретельно промити і просушити. Після цього прочищаємо вентиляційні канали (залежно від моделі машини, вони виходять під бампер або капот). Якщо це не допомогло, потрібно демонтувати ліхтарі.
Щоб зняти фари, необхідно виконати наступні дії: знімаємо клеми акумулятора, від’єднуємо проводку, послаблюємо кріплення і витягаємо оптику.
Далі потрібно ретельно почистити корпус фари і за допомогою лупи переконатися в тому, що на його поверхні немає тріщин і інших ушкоджень.
Якщо ви виявили місце, в якому цілісність герметичного шару порушилася, необхідно виконати наступні дії:
Фахівці рекомендують додатково обробити герметиком стики і з’єднання блок-фари. Особливо це стосується місця підведення електропроводки.
Після виконання всіх вищеописаних дій, необхідно просушити фару (можна використовувати фен). Варто відзначити, що встановлювати фару назад на авто слід тільки після того, як герметик повністю затвердіє.
Якщо ви виявили на фарі великі тріщини, краще викинути несправні ліхтарі і замінити їх новими. Подальша експлуатація проблемної оптики підвищує ризик виникнення ДТП.
Ще одна причина запотівання фари – порушення герметичності клеми, яка відповідає за з’єднання поворотника і ліхтаря. В такому випадку, проблемну зону досить обробити герметиком.
У вас часто запотівають зсередини фари авто і ви не знаєте, що робити? Насамперед необхідно знайти причину несправності. Якщо це порушення герметичності, то вирішити проблему можна самостійно. У більш серйозних випадках (вихід з ладу проводки, механічні пошкодження системи) краще звернутися до фахівців СТО в Броварах
) лучше обратиться к специалистам СТО в броварах