Що таке розвал сходження і коли його необхідно робити
  • 7 Грудня, 2020

Що таке розвал сходження і коли його необхідно робити

Регулювання розвалу-сходження – одна з популярних послуг в будь-якому автосервісі. Навіщо вона потрібна? Коли її необхідно робити і з якою періодичністю? Розглянемо ці питання докладніше.

Що це таке?

что такое развал схождение

Колеса машини повинні бути розташовані під певним кутом. Точні значення вказуються заводом-виробником. Якщо вони не відповідають рекомендованим – машину почне вести убік, втратиться курсова стійкість, а шини будуть зношуватися швидше і нерівномірно. Але один раз встановити кути коліс недостатньо, коригування повинно проводитися регулярно. Для цього й існує дана послуга.

Тепер трохи докладніше про кожне поняття. Під «розвалом» мається на увазі кут нахилу коліс по відношенню до дороги. І тут є 2 варіанти: негативний розвал і позитивний.

отрицательный и положительный угол развала

У першому випадку машина має хороше зчеплення з дорогою. Це і є його головним плюсом. Але знижується довговічність покришок. Тому, якщо треба поліпшити зчеплення з дорожнім полотном (на шкоду терміну служби коліс), то виставляється 1,5-2 градуси спереду і трохи менше ззаду.

Під «сходженням» мається на увазі сума кутів між 2 точками. Перша – поздовжня вісь авто. Друга – площина, яка проходить через центр коліс.

Для передніх коліс є 2 варіанти сходження:

  •    позитивне – підвищує стабільність при швидкій їзді, але погіршує маневреність;
  •    негативне – покращує чутливість коліс на команди водія, але прискорює знос шин, плюс «б’є» кермо (ви будете відчувати кожну нерівність на дорозі).

Для задніх коліс все приблизно так само. Тому оптимальний варіант – виставити нульове сходження і там, і там.

Коли потрібно його робити?

Якщо запитати фахівця на станції ТО про періодичність виконання даної послуги, то він відповість – 1 раз в 6 місяців або частіше. Його можна зрозуміти: чим частіше ви будете приїжджати в автосервіс, тим більше прибутку заробить фірма.

А якщо поставити те ж питання менеджеру в автосалоні – він відповість, що досить одного разу за пару років. І тим самим він негласно каже, що витрати на обслуговування цієї машини мінімальні. Де ж істина?

Необхідність даної процедури визначається самим власником авто. Зокрема, її потрібно робити при:

  •     проблемах з керуванням (машину заносить в сторону);
  •     заміні складових частин, які впливають на працездатність;
  •     постійній їзді по бездоріжжю;
  •     великому пробігу.

Також про необхідність виконання цієї процедури можна зрозуміти, відштовхуючись від наступних правил:

  1.     При придбанні машини на СТО автосалону повинні оглядати і налаштовувати розвал-сходження. Але цього правила мало хто дотримується. Ви ж можете заздалегідь уточнити в автосалоні, чи проводиться ця процедура, і навіть особисто бути присутнім на ній, щоб все проконтролювати.
  2.     Після зміни покришок рекомендується перевіряти сходження. Можливо, перевірка покаже, що все нормально, тоді нічого регулювати не доведеться. Причина тут проста: кожна машина налаштована під певний діаметр коліс, і якщо поставити модель побільше або поменше – доведеться міняти кут нахилу.
  3.     Якщо в процесі їзди за кермом відчуваєте, що машину несе в сторону – огляньте конструкцію коліс. Також враховуйте, як веде себе кермо без утримування. Всі ці дані стануть в нагоді при аналізі.
  4.     На гарантійному техогляді вам скажуть, коли потрібно регулювати кути нахилу. Як правило, цей момент настає після 15000-20000 км пробігу.

Якщо машина стара – перевірку треба робити частіше, якщо нова – рідше. Головне пам’ятайте, що крім зношених шин на кут нахилу коліс впливають й інші параметри, які теж мають свій знос, хоча зовні це малопомітно.

Але краще всього довірити процедуру коригування професіоналам – ви ж тільки визначаєте, коли варто до них їхати. І робиться це досить просто: достатньо просто відчувати свою машину, стежити за її поведінкою на дорозі. Як тільки щось погіршиться – саме час заїхати в автосервіс.

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ

Ваш комментарий будет опубликован в течение 24 часов.