Промивання двигуна: чи потрібно його робити та навіщо
  • 7 Грудня, 2020

Промивання двигуна: чи потрібно його робити та навіщо

Промивання двигуна – процедура проста, але у багатьох автолюбителів викликає питання. Навіщо її робити, хіба не досить просто поміняти масло? Адже разом з ним повинен витекти і весь бруд? Тут все трохи інакше.

Для чого виконується промивка двигуна?

Відразу відзначимо, що промивання для двигуна – обов’язкова процедура. Це не обговорюється. Даний факт легко підтвердять автомайстри та досвідчені водії.

промывка двигателя

Причина в тому, що більшість людей міняють оливу раз на рік. Причому незалежно від пробігу. За цей час частки бруду та пилу, які накопичилися в двигуні забивають фільтри. І звичайний злив масла не допоможе – наліт залишиться всередині двигуна. Тому при заміні оливи одночасно виконується і промивання системи охолодження для двигуна.

Виділимо основні ситуації, коли дана процедура є обов’язковою:

  1. Заміна старої оливи на нову. Причина проста: не можна змішувати рідини, оскільки вони мають різні властивості. До речі, промивка виконується і в тому випадку, якщо використовується інший вид оливи (мінеральна замість синтетичної).
  2. Покупка б/у машини. Зазвичай продавці не говорять всю інформацію. Краще не ризикувати, а виконати промивку двигуна та заливати будь-яку потрібну рідину. Виняток становлять випадки, коли машина купується у знайомого, і він повідомить, яке масло використовувалося для системи охолодження.
  3. Інтенсивна або тривала експлуатація авто. Якщо машина стара, або ви часто на ній їздите – движок швидше зношується. Відповідно, промивка теж повинна виконуватися з більшою періодичністю.
  4. Авто має турбо двигун. Такому мотору потрібно більше масла, ніж звичайному. У підсумку доведеться частіше його міняти (ніж на машинах з бензиновим двигуном), паралельно виконуючи промивку системи охолодження.
  5. Демонтаж або повне розбирання двигуна. В даному випадку промивають мотор і ретельно чистять кожну деталь. Кращого моменту для цього не знайти.

А чи буває так, що промивка двигуна не потрібна? Так. В першу чергу це покупка авто в салоні. Логічно, що мотор новий, і брати промивальну оливу для двигуна не має сенсу.

Також промивку можуть не виконувати ті автовласники, які ретельно стежать за авто і регулярно міняють оливу.  Або часто заїжджають на СТО і доручають цю роботу професіоналам. В обох ситуаціях двигун не буде засмічуватися і, відповідно, виконувати промивання не знадобиться. Всі ті дрібні частинки бруду, що утворилися всередині двигуна, легко витечуть при зливі старої оливи.

Власне, регулярно змінюючи масло, ви позбудетеся від багатьох проблем. Це набагато простіше і дешевше, ніж чекати, поки в двигуні накопичиться сміття, а потім робити промивання.

Вибір засобу для промивання двигуна

промывка двигателя

Промивати двигун можна різними засобами, що мають певні плюси і мінуси:

  1. Моторна олива. Вважається безпечним, але малоефективним варіантом. Після зливання старої оливи в движок заливають нову. Але лише до мінімального рівня, достатнього для запуску авто. Далі мотор проганяють на холостому ходу пару-трійку хвилин та глушать. Масло знову зливають, після чого додають нову рідину. Даний спосіб знижує кількість сміття в моторі, але повністю його не видаляє. Відкладення бруду на стінках теж залишаються недоторканими.
  2. Вакуумний насос. Його використовують на СТО для швидкої заміни моторної оливи. Ним же можна викачати з движка залишки даної рідини. Спосіб теж малоефективний, оскільки видалити весь бруд не вийде.
  3. «П’ятихвилинки». Так називаються очисні рідини, які доливають в масло на 5 хвилин. На цей же час запускають двигун на холостому ходу. Потім рідина зливається. Зрозуміло, що за такий короткий час весь бруд не усувається.
  4. «Довгограючі промивання». Вважаються найбільш ефективними. Доливаються в старі оливи за кілька днів до його заміни. За цей період рекомендується намотати від 50 до 500 км пробігу. Потім старе масло зливається і заливається нове. За такий тривалий час бруд розчиниться та легко витече.

Яке вибрати засіб – вирішуйте самі. Але перед використанням переконайтеся, що програма сумісна з поточною оливою.

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ

Ваш комментарий будет опубликован в течение 24 часов.