Коли потрібно міняти гальмівні диски і як часто їх треба перевіряти
  • 7 Грудня, 2020
  • 1147
  • 0

Коли потрібно міняти гальмівні диски і як часто їх треба перевіряти

Гальмівна система – важливий елемент безпеки. Ідеально, якщо вона справна і коректно налаштована. В такому випадку це буде відмінною гарантією безаварійного пересування на дорогах.

Але потрібно враховувати, що гальмівні диски поступово зношуються і гірше справляються з основним завданням. І за ними треба стежити, своєчасно змінюючи їх на нові. Як часто перевіряються гальмівні диски? Коли вони змінюються? Розглянемо ці питання докладніше.

Ознаки зносу гальмівних дисків

износ тормозных дисков

Рекомендацій по заміні гальмівних дисків немає. І точних термінів ніхто не скаже. Якщо запитати у будь-якого автомеханіка, коли зазвичай їх змінюють – він не дасть чіткої відповіді. В одному випадку вони зношуються за кілька років, а в іншому – служать десятиліттями.

Адже ступінь зносу залежить від:

  1. Стилю водіння. При агресивному стилі пересування гальмівні колодки зношуються швидко. Відповідно, міняти їх доведеться часто.
  2. Класу авто. На легких машинах «молодших класів» передні гальмівні диски служать до 5 років. В середньому цього вистачає на 200 тисяч км пробігу. А при спокійному пересуванні – більше. На джипах і пікапах гальмівні диски служать 4 роки (до 150 000 км пробігу). При активному стилі пересування ці цифри будуть ще менші.
  3. Видe дисків. Передні зношуються швидше, ніж задні. Перших вистачає на 3-6 років, а другі служать в 2-3 рази довше. І така ситуація практично у всіх машин.

Але ключовим фактором зносу гальмівних дисків вважається зменшення їх товщини до певних розмірів. Причому для кожної машини ці цифри різні – залежно від марки. Оптимальна товщина гальмівних колодок і дисків вказана в інструкції з експлуатації або іншій відповідній документації.

Не забувайте і про форс-мажорні ситуації. Наприклад, в кінці гальмівного шляху диски сильно розжарюються. Якщо в цей момент машина в’їде в калюжу, то вони можуть зігнутися або потріскатися. Зрозуміло, пісок, бруд, удари і інші чинники теж негативно на них позначаються.

Як визначити, коли пора міняти гальмівні диски?

Автолюбителі зі стажем легко оцінюють стан дисків на око – за спеціальними параметрами:

  1. Педаль гальмування б’є під час тертя гальмівних колодок об диск. Це свідчить, що диск скривився.
  2. При активному гальмуванні спостерігається сильне биття або коливання авто спереду. Тут однозначно потрібна заміна. Скільки дисків доведеться міняти – визначається вже в СТО.
  3. Машину веде в бік при натисненні педалі гальма. Тут причини бувають різні. Однією з них є нерівномірний знос передніх гальмівних дисків. Втім, відводити убік може через різницю тиску в колесах або неполадки передньої підвіски.

Пам’ятайте, що на 100% підтвердити поломку гальмівної системи здатні тільки фахівці в автосервісі. На основі багаторічного досвіду можна лише здогадуватися про причини, але точну інформацію дає лише професійна діагностика в автосервісі.

Чи існують приблизні терміни заміни?

когда необходимо менять тормозные диски

Регламент заміни гальмівних дисків вказується в керівництві по експлуатації авто. Для передніх це умовно 20000 км пробігу, а для задніх – 40000 км. Але тут є ряд нюансів.

По-перше, дані значення відрізняються в залежності від марки авто. По-друге, вони є рекомендацією, а не точною аксіомою. Залежно від якості дорожнього покриття, погодних умов, стилю водіння ці цифри можуть змінюватися як у більшу, так і в меншу сторону. Тому єдиний варіант визначити приблизні терміни заміни – це відштовхуватися від значень, зазначених вашим виробником в інструкції.

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ

Ваш комментарий будет опубликован в течение 24 часов.