Як часто і коли міняти свічки запалювання
 • 17 Лютого, 2021

Як часто і коли міняти свічки запалювання

Відповідь на питання, навіщо міняти свічки, знають і автолюбителі зі стажем і початківці. А коли краще проводити заміну – це вже дилема. Одні водії дотримуються рекомендованих виробником термінів. Інші – визначають час заміни станом свічок. Треті кажуть, що заміну треба проводити після 70-75 тисяч км пробігу. Як зрозуміти, що пора міняти свічки? Про це нижче.

 Для чого необхідні свічки?

На що впливають свічки запалювання? Вони призначені для простого завдання: займання суміші в камері згоряння двигуна. Робиться це за допомогою потужного електричного розряду, що виникає між електродами. Чим більше між ними зазор – тим ефективніше підпалюється суміш. І тим краще горить паливо, що важливо для його нормальної витрати, а також стабільної роботи движка.

как часто менять свечи зажигания

Різновиди свічок запалювання для авто

Свічки запалювання бувають 3 видів:

 1. Класичні. У них електроди зроблені з металу. Додатково покриваються сплавом ітрію.
 2. Платинові. Замість металу тут використовується платина. Даний матеріал не боїться корозії і підвищених температур. Завдяки цьому електроди служать довше, так як рідко вигоряють.
 3. Іридієві. Тут застосовується іридієвий сплав. За властивостями вони схожі з попередніми виробами.

Найбільш довговічними є два останні варіанти. Тобто, ті, де електроди виконані з платини або іридію відповідно.

Як довго служать свічки?

Ресурс свічок запалювання змінюється виходячи від різних факторів. Автовиробники визначають його на підставі:

 • матеріалу електродів;
 • якості палива;
 • клімату та інших експлуатаційних умов.

как одлго служат свечи зажиганияВ середньому термін служби свічок дорівнює даним показникам:

 • звичайні – до 30000 км пробігу;
 • з платини – 90000 км;
 • іридієві свічки – 90000 км.

Зрозуміло, що дані цифри відрізняються в залежності від стану движка або якості використовуваного палива. Тому автовиробники радять замінювати звичайні свічки на кожному другому ТО. Наприклад, через 30 тисяч. Якщо вони зроблені з платини або іридію, то враховуйте, що їх експлуатаційний термін в 1,5-2 рази більший. І, відповідно, заміна проводиться рідше.

Що буде, якщо зволікати із заміною свічок запалювання?

Припустимо, що рекомендований термін заміни автомобільних свічок пройшов, а автовласник їх не поміняв. Що станеться? Негативних моментальних наслідків не буде. Але потім просто не вдасться завести машину. Щоб до такого не доводити, треба уважно стежити за симптомами, які свідчать про швидку поломку. До таких належать:

 • «троїння» движка (посмикування при пересуванні та холостих обертах);
 • збільшені витрати палива;
 • труднощі з запуском двигуна;
 • збільшений викид СО;
 • погана динаміка движка (падає потужність, не виходить домогтися максимальних обертів).

Поява подібних симптомів чітко дає зрозуміти про те, що свічки запалювання доживають останні дні. І міняти їх треба в короткі терміни, інакше двигун вийде з ладу.

Замість висновку

Підсумуємо. Візуально визначити, коли міняти автомобільні свічки неможливо. Треба відштовхуватися від рекомендацій автовиробника по інтервалу заміни свічок.как часто менять свечи зажигания

Також треба запам’ятати симптоми, що з’являються перед поломкою свічок, і стежити за їх появою. Коли будуть виявлені певні проблеми – необхідно відразу звернутися на СТО або провести заміну самостійно.

ОСТАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ

Ваш комментарий будет опубликован в течение 24 часов.